All for Joomla All for Webmasters
İletişim : 0 532 405 50 85

Web Tasarım Fiyatları

By Ara 14, 2016
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Web tasarım fiyatları, web sitesi tasarımı yaptıracak şirketler, kurumlar, kişiler adına oldukça merak edilen konulardan birisi olarak dikkat çekmekte. Web sitesi fiyatları, hizmeti üreten ajansın bulunduğu konuma istinaden değişimler gösterebiliyor. Oldukça farklı fiyatların ortaya çıktığı, insanların iki ücret arasında bulunan farka hayretle bakarak şaşırdıkları sonuçları doğurabiliyor. Peki, neden web tasarım fiyatları orantısız değişimler gösterebiliyor? Nasıl oluyor bu ücret farkı? Bir ajans 1000 TL gibi bir rakama çalışmayı yapabiliyorken diğer ajans benzer tasarım çalışmasını 10.000 TL gibi 10 kat farklı fiyata yapıyor? Dilerseniz konuyu genel hatlarıyla değerlendirip size birkaç maddede açılım yapalım.

Web tasarım fiyatları hangi durumlarda ucuz olabilir?

1- Yapılacak olan web sitesi, çalışmayı yapacak şirketin veyahut şahsın hâli hazırda elinde bulunuyorsa; yani istediğiniz çizgiler doğrultusunda mevcutta üretimi yapılmış, başka bir şirketin kullanımında olan web sitesinin altyapısı kullanılarak size teslim edilecekse.

2- İnternet ortamında bulunması kolay olan “template”  tabir edilen Türkçe karşılığıyla “Hazır Tasarım” ismiyle niteleyebileceğimiz satın alınabilen web sitesi şablonları üzerinde yapılacak geliştirmelerle müşteriye teslim edilecekse.

3- Web tasarım ajansı tarafından geliştirilmiş, başka şirkete sunulmasının ardından beğenilmemiş, atıl biçimde bekleyen çalışmalar belli başlı dokunuşlarla derlenerek sizin renklerinize uyarlanarak size teslim edilecekse.

4- Yönetim paneli (Admin Panel), mobil cihazlara uyum (Responsive), arama motoru optimizasyonu (SEO), tarayıcı testleri gibi web sitesinde zaman ve emek harcanarak yapılandırılması gereken kriterlerden hatta testlerden geçirilmeden az zaman harcayarak teslim edilmesi durumunda.

5- İşinin gerçek ehli olamayan, yalnızca anlık para kazanmak amacıyla türemiş bugün var olan ve büyük ihtimalle yarınlarda ulaşamayacağınız birisine işi yaptırırsanız.

Yukarıda saymış olduğumuz maddeleri dikkatlice incelediğinizde sizin de rahatça anlayacağınız üzere web tasarım fiyatları ucuzsa bunun altında pekte istenmeyecek sebepler yatıyor olabilir. Satın aldığınız web sitesinin benzerine hatta aynısına rastlarsanız hiçte şaşırmamalısınız. İnternet sitenizi yaptırmanızın ardından çıkabilecek sorunlarda hizmet aldığınız şirketin kapanmış olması, hizmet aldığınız şahsa ulaşamıyor olmanız yine sizin için şaşırılmaması gereken durumların başında geliyor. İstediğiniz hizmetin ucuz olması karşılığını özetleyecek olursak “Ucuz etin yahnisi olmaz” deyimiyle pekiştirebiliriz.

Web tasarım fiyatları arasında neden bu kadar farklılıklar var?

Ücret farklılıkları fazlasıyla değişkenler içeriyor. Çalışmayı yapan ajansın bünyesinde istihdam ettiği çalışanlarının kalitesinden aldığı maaşlara, ikamet ettiği bölgedeki kira bedelinden kullandığı programların lisanslı olup olamamasına kadar birçok etken fiyat farklılıklarını doğurmakta. Unutulmamalıdır ki hizmet üreten bütün şirketler sürekliliklerini, yaptıkları işten sağlarlarsa sektöründe gerçekten başarılı ve uzman olabilirler. Web sitesi yaptıracağınız kişi ya da kurum hem bilgisayar tamir ediyor hem matbaacılık yapıyor bunlarla birlikte web sitesi tasarımı ürettiğini iddia ediyorsa hızlıca o bölgeden uzaklaşmanızı tavsiye ediyoruz. Her işi yapan, her işten biraz anlar, tek bir iş yapan yaptığı işten mevcudiyetini sürdürebiliyorsa işin uzmanı olduğunun doğal kanıtıdır. Web tasarım fiyatları bu açıdan bakıldığında daha kolay anlaşılabilir diye umuyoruz. Uzun soluklu kullanacağınız, güncel tasarım ve yazılım kriterlerini barındıran, teknik desteğine rahat erişebileceğiniz, derdinizi anlayabilecek bir ajansın hizmet ücretleriyle amacı yalnızca para kazanmak olan ajansın ücretleri arasında muhakkak farklılık olacaktır. Web tasarım fiyatlarıarasında bulunan farklılıklar her zaman ilgi çeken bir konu olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Okunma 2708 defa
Güven Uzman

Proin Non Nibh Sed Lectus Convallis Tincidunt Eget Nec Arcu. Suspendisse At Mollis Est. Donec Auctor Molestie Urna, Non Ultrices Elit Elementum In.

Web site: Nootheme.com
 

Bir Web Sitesinin en önemli görevi ticari faaliyetlerinize katkı yapmasıdır.